Nii nagu hooldus pikendab teie auto eluiga pikendab rutiinne hooldus teie jalutuskäru eluiga. Väikelastega pered kasutavad vankrit igapäevaselt, seepärast ongi vankri hooldamine oluline. Hooldamise sagedus sõltub sellest, kui intensiivselt vankrit kasutatakse, millised on ilmastikutingimused ning millisel pinnasel vankrit kasutatakse.

Rutiine hooldus :

  • Veenduge, et pidurid ja jalutuskäru kokkuvoltimiskohad on mustusest, prahist ja liivast puhtad. Pühkige puhtaks niiske lapiga, pihustage puhastusvahendit või suruõhku.
  • Metallosade roostetamise vältimiseks pühkige ja kuivatage jalutuskäru raami, kui olete seda kasutanud vihmase, lumise või halva ilmaga.
  • Hoidke käru kuivas kohas (ärge hoidke vankrit niisketes ja külmades kohtades nagu keldris, õues)
  • Ärge jätke jalutuskäru päikese kätte, sest see pleegitab katteriiet
  • Kasutage vihma ja lumesaju korral alati vihmakile
  • Enne vankri hoiustamist veenduge alati, et vanker, vihmakile ja kõik lisad oleksid kuivad
  • Kasutate vankrit mere ääres, metsateedel, kruusateedel või soolatatud tänavatel puhastage ja kuivatage raam, rattad
  • Jalutuskäru transportimisel, hoiustamisel jälgige, et ei tekiks kriimustusi, sest vankriraamid ei ole kriimustuskindlad ja raami pealispind on tundlik

RAAM

Puhastage raami niiske lapiga ja kasutage pehmet pesuvahendit ning seejärel kuivatage hoolikalt. Ärge kasutage abrasiivseid aineid, sest need võivad raami kriimustada. Metallist raamide kokkupaneku osi võib veidi õlitada kasutades selleks universaalõli WD-40, plastikraamile sobib paremini silikoonspray

NAHAST DETAILIDE PUHASTAMINE

Kasutage kuiva lappi, võib kasutada värvitud nahahooldusvahendit. Ei tohi pesta, triikida, pleegitada ega keemiliselt puhastada.

RATASTE HOOLDAMINE

Eelmadage kõik rattad ja pühkige mustus maha niiske lapiga, enne rataste tagasi asetamist asetage rattavõllile väike kogus määrdeainet. Selleks sobib näiteks universaalõli WD-40, liigne õli pühkige ära lapiga.

KANGAD

Jalutuskäru kangaste puhastamisel jälgige kangal olevaid hooldusjuhiseid, osadel vankritel on kangad eemaldatavad ja neid võib pesta nii käsitsi kui masinas. Kui te pole kindlad, kuidas kangaid hooldada võtke ühendust vankri edasimüüjaga.

Jälgige, et peale vankri hooldamist ja puhastamist oleks kõik detailid ja osad korrektselt kinnitatud, et tagada ohutus!